جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 18 تير 1403     
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران خبر داد
اجرای ۷ پروژه عمرانی در بزرگراه باقری در آینده نزدیک

 به گزارش گروه عمران شهری تهرانی نیوز،مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران از اجرای هفت پروژه عمرانی در بزرگراه باقری در آینده نزدیک خبر داد.

 مهدی صداقتی در آیین افتتاح دوربرگردان غیرهمسطح شرق به شرق بزرگراه شهید حسین همدانی که در قالب یکصد و سی و دومین پویش امید و افتخار برگزار شد گفت: بنا داریم که امسال ۲۵ پروژه اینچنینی افتتاح کنیم البته تاکنون چهار پروژه در سال جاری افتتاح شده است. هر ماه پروژه ها را تکمیل وتحویل شهروندان ‌خواهیم داد. با ۲۵ پروژه سال های گذشته و چهار پروژه امسال به آمار ۲۹ پروژه تکمیل تقاطعات رسیدیم.
 
وی با بیان اینکه این پروژه ها تنها مربوط به بخش های بزرگراهی است افزود: با لحاظ کردن پروژه های آسفالتی و موارد مشابه تعداد پروژه های تکمیلی بیش از ۲۹ پروژه خواهد شد. پروژه زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی در ابتدای این دوره مدیریت شهری برای شهرداری تهران به صورت ضرب‌الاجل تعریف شد. در ابتدا مدت زمان ۴۵ روز محور بزرگراه شهید همدانی به جهت اصلاح روی عرشه پل مسدود شد. اقدام اصلاحی انجام شده ما را بر این داشت که دسترسی را در این مسیر تعریف کنیم که با زیرگذری به طول ۹۰۰ متر و با کاهش مسیر ۳ کیلومتری دسترسی های بزرگراه همدانی را تکمیل کنیم.
 
وی تاکید کرد: در انجام این پروژه چند معارض ملکی و تاسیساتی وجود داشت. زمین متعلق به شرکت لاستیک سازی با همکاری شهرداری منطقه ۲۲ در اختیار پروژه قرار گرفت و بلافاصله عملیات عمرانی باقی مانده تکمیل شد و غیر از این موضوع ما معارض برقی را در تقاطع با این پروژه داشتیم که توسط مدیریت اداره کل برنامه ریزی حوزه فنی و عمران و شرکت برق منطقه ای به بهترین نحو پیش رفت و عملا این دو موضوع اصلی به سرانجام رسیدند. 
 
وی افزود: سال گذشته پروژه R۱۲ را داشتیم که این پروژه هم تحت قرارداد با قرارگاه خاتم انجام شد که در منطقه اثرگذار بود و در این دوره مدیریت شهری تعدد پروژه ها را در این منطقه داشتیم تا عقب ماندگی زیرساخت های شریانی در این منطقه را کم‌ کنیم.
 
صداقتی با اشاره به پروژه هایی که در آینده افتتاح خواهد شد گفت: طی دو ماه پیش رو چند پروژه تحویل شهروندان خواهد شد . پروژه گلبرگ در آخر تیرماه افتتاح می شود که تداخل های ترافیکی در بزرگراه باقری را حل می کند و در بزرگراه باقری ۷ پروژه تعریف کردیم و بعد از این ۷ پروژه وضعیت این بزرگراه مطلوب خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در مردادماه دو افتتاح خواهیم داشت. بازگشایی اول مربوط به فاز سوم پروژه نواب تندگویان است که نقش موثری در رفع اختلال ترافیکی خواهد داشت و دومین بازگشایی دسترسی بزرگراه رسالت به یاسینی است که جزو پروژه‌های قدیمی شهر است.
 
مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران تاکید کرد: رویکرد شهردار تهران تکمیل پروژه های معطل مانده از دوره های قبلی است. نوید ما به هم شهروندان غرب تهران این است که ابرپروژه محور دوگاز که قراردادش با پیمانکار منعقد شده و عملیات اجرایی آن که ادامه محور کرمان خودرو به فهمیده است را در برنامه کاری داریم که احتمالا به این دوره از مدیریت شهری نخواهد رسید اما برنامه های آن تنظیم و تهیه شده است.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: