جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 11 تير 1403     
انتقال پایانه‌های جنوب و غرب به خارج از تهران

 به گزارش تهرانی نیوز، شهردار تهران با بیان اینکه فاز نخست پایانه شرق امکانی را ایجاد کرده که تا سه ماه آینده پایانه شرق پنج هکتاری قدیم تخلیه و به محل جدید منتقل شود، گفت: همچنین برای پایانه جنوب و غرب طراحی‌ انجام شده که به خارج از تهران منتقل شوند.

علیرضا زاکانی در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو و اتمام فاز نخست پردیس مسافری شرق تهران گفت: خدا را شاکریم که این پروژه فاخر که از سال‌های گذشته آغاز شده بود و مدت‌ها رها شده بود در مدیریت شهری جدید پیگیری شد و امروز فاز نخست آن افتتاح می‌شود. این پروژه همانند برخی پروژه‌های دیگر که در مدیریت شهری قبلی رها شده بود مدت‌ها متوقف بود و خوشبختانه امروز فاز نخست آن تکمیل شده است.
 
وی با اشاره به بازدیدش از پروژه میدان فتح و بزرگراه شهید بروجردی که در حقیقت مجموعه‌ای معادل بزرگراه امام علی در غرب تهران را ایجاد می‌کند، گفت: در گذشته دو پل دوربرگردان در میدان فتح را در زیر خاک مدفون کردند چراکه تصور می‌کردند که امکان ندارد که این پروژه را تکمیل کنند. برای پایانه شرق جدید نیز به دنبال این بودند که پایانه را تبدیل به موزه کنند چراکه فکر می‌کردند امکان ندارد با کاربری اولیه پایانه، این مجموعه را تکمیل و راه‌اندازی کنند.
 
شهردار تهران تأکید کرد: مترو نیز ظرف یک سال آینده با توسعه شرقی خط ۲ و همچنین تراموا سبک شهری که در چین برای انتخاب نوع آن مذاکره در حال انجام است و انتهای این خط برای استقرار دپوی این مد حمل‌ونقلی در این محدوده خواهد بود، از برنامه‌های این دوره مدیریت شهری است؛ البته فعلا تاکسیرانی و اتوبوسرانی در مجموعه ارائه خدمات می‌کنند و از سوی دیگر مجموعه شهروند نیز با افتتاح فروشگاهی فرصت خدمت به شهروندان شرق تهران را فراهم می‌کند.
 
ایجاد مجموعه تفریحی نیز در کنار مجموعه سرخه‌حصار
 
وی افزود: مجموعه تفریحی نیز در کنار مجموعه سرخه‌حصار ایجاد می‌شود که در کل می‌تواند فرصت گردشگری جدیدی را برای تهران فراهم کند. ما به شدت در حال توسعه خطوط مترو هستیم. خطوط ۴، ۶ و ۷ مراحل تکمیلی را طی می‌کنند و خط ۸، ۹ و ۱۰ احداثش آغاز و احداث خط ۱۱ نیز ظرف هفته‌های آینده شروع خواهد شد. به این ترتیب تمام خطوط خود را فعال کرده‌ایم. در شرایط فعلی هر کیلومتر مترو سه هزار میلیارد تومان به قیمت امروز پول نیاز دارد تا به ۴۹۳ کیلومتر خط مترو دست پیدا کنیم که در حال حاضر ۱۹۱ کیلومتر باقی‌مانده و بخش عمده آن آغاز شده و خط ۱۱ مترو نیز در هفته‌های آینده آغاز خواهد شد که به این ترتیب با عددی نزدیک به ۶۰۰ همت توسعه را آغاز کرده‌ایم.
 
زاکانی تاکید کرد: روز گذشته در بازدیدی که داشتم معاونت فنی عمرانی عدد ۸۰ پروژه را در دستور کار دارد و گزارش می‌داد که یکی از آنها بزرگراه شهید بروجردی است. در کنار این باید پروژه‌های محلی‌ که امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان است را اضافه کرد که توسط معاونت هماهنگی امور مناطق اجرایی می‌شود. علاوه بر این پروژه‌های معاونت خدمات شهری که یکی از آنها احداث روددره فرحزاد است، در دستور کار قرار گرفته است.
 
انتقال باراندازهای تهران و پایانه‌های مسافربری به خارج از شهر تهران

تخلیه پایانه شرق قدیم و انتقال آن به محل جدید تا سه ماه آینده

در تهران چند پایانه موقت برای سوار کردن مسافر وجود خواهد داشت
 
وی ادامه داد: طرحی برای تهران داریم و شهر را به حال خود رها نکرده‌ایم. امسال چشم مردم تهران به ده‌ها هزار تاکسی و اتوبوس که عمده آنها برقی است، روشن می‌شود. یکی از طرح‌ها برای تهران انتقال باراندازهای تهران و پایانه‌های مسافربری به خارج از شهر است. فاز نخست پایانه شرق امکانی را ایجاد کرده که تا سه ماه آینده پایانه شرق پنج هکتاری قدیم تخلیه و به محل جدید منتقل خواهد شد. همچنین برای پایانه جنوب و غرب طراحی‌ انجام شده که به خارج از تهران منتقل شود و در سطح تهران تنها چند پایانه موقت برای سوار کردن مسافر وجود خواهد داشت و در شهر تهران دیگر دپوی اتوبوس‌های روشن که آلودگی ایجاد می‌کنند، نخواهیم داشت.
 
شهردار تهران ادامه داد: ایجاد مجمتع تفریحی، هتل و استفاده از ظرفیت سرخه حصار در کنار پایانه جدید شرق صورت می‌گیرد. اساس این کار از دو ماه و نیم دیگر و انتقال مجموعه فعلی پایانه شرق انجام می شود و سیستم نوینی برای خدمت به مسافرین در آن حاکم خواهد بود.  
 
زاکانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره صحبت‌های آقای زنگنه و بحث شکایتش نیز توضیح داد: اقای زنگنه چندبار شکایت کرده و شکست خورده است. چطوری رویش می شود در این باره حرف بزند. 
 
شهردار تهران در ادامه درباره ساخت مسکن در تهران نیز گفت: توسعه صنعتی سازی مسکن را در تهران در دستور کار داریم تا سرعت ساخت از ۴ تا ۵ سال به یک تا یک و نیم سال برسد و الگوهای آن در حال طراحی است.
 
زاکانی در پایان در پاسخ به صحبت‌های اقراریان، عضو شورای شهر در خصوص تصویب مصوبه دومیلیارد یورویی چین در فرمانداری نیز گفت: فرمانداری مصوبه را برای شورای شهر فرستاد و در حال حاضر جلسه‌ای در فرمانداری برای این کار در حال انجام است. درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: