جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 1 خرداد 1403     
ضرورت تضمین خدمات پس از فروش اتوبوس های چینی توسط شهرداری تهران

 به گزارش گروه نگاه پارلمان به شهر تهرانی نیوز، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به واردات مستقیم اتوبوس های چینی توسط شهرداری تهران عنوان کرد: چنانچه ظرفیت تولید اتوبوس های باکیفیت، استاندارد و با مصرف سوخت پایین در داخل کشور وجود دارد و این اتوبوس ها به لحاظ کیفیت و قیمت، قابلیت رقابت با اتوبوس های چینی را دارند، سیاست شهرداری تهران باید تامین نیاز از محل تولیدات داخل باشد.

محمد سرگزی درباره واردات اتوبوس های چینی که مدتی است به محل اختلاف خودروسازان داخلی و شهرداری تهران تبدیل شده است، اظهار داشت: تامین نیاز از محل تولیدات داخل و یا واردات همواره چه در حوزه خودروهای سواری و چه محصولات تجاری مطرح بوده است اما در رابطه با تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی  چنانچه ظرفیت تولید اتوبوس های باکیفیت، استاندارد و با مصرف سوخت پایین در داخل کشور وجود دارد و این اتوبوس ها به لحاظ کیفیت و قیمت، قابلیت رقابت با اتوبوس های چینی را دارند، سیاست شهرداری تهران باید تامین نیاز از محل تولیدات داخل باشد در غیر این صورت می توان از محل واردات نسبت به تامین نیاز ناوگان اتوبوسرانی اقدام کرد.
 
وی یادآور شد: در بحث نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی فوریت تامین نیاز نیز حائز اهمیت است و در چنین شرایطی و با توجه به نیاز فوری شهر تهران به اتوبوس های جدید در صورتی که خودروسازان داخلی قادر به تامین نیاز ناوگان اتوبوسرانی در موعد مقرر نباشند می توان از طریق مسیرهای جایگزین نظیر واردات خودرو به این نیاز پاسخ داد چراکه پاسخگویی به نیاز مردم در الویت است.
 
نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نکته دیگر در این رابطه میزان مصرف سوخت و توجیه اقتصادی اتوبوس های خارجی است که طبق آمار موجود مصرف سوخت محصولات سواری تولید داخل دو برابر خودروهای مشابه خارجی است. بنابراین خودروهای خارجی به سبب هزینه های نگهداری پایین در بلند مدت صرفه اقتصادی بیشتری دارند هر چند که واردات خودرو به کشور گران تمام شود.
 
 سرگزی تاکید کرد: خودروسازان داخلی می بایست با رعایت استانداردهای جهانی و تولید خودروهایی با مصرف سوخت پایین با خودروسازان خارجی رقابت کرده و ظرفیت های تولید خود در این بخش را افزایش دهند.   
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره کیفیت اتوبوس های چینی نسبت به نمونه های داخلی اظهار داشت: همان طور که خودروهای سواری چینی موجود در بازار ایران به لحاظ کیفی تفاوت چندانی با خودروهای داخلی ندارند در حوزه اتوبوس نیز کیفیت متفاوتی نخواهند داشت. ضمن اینکه شهرداری تهران باید موضوع تامین قطعات و خدمات پس از فروش اتوبوس های وارد شده از چین را نیز تضمین کند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: