جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 29 فروردين 1403     
اراک؛ مقصد بعدی اتوبوس‌های برقی

 به گزارش گروه حمل و نقل پاک تهرانی نیوز، مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از ورود اتوبوس های برقی به ناوگان کرج خبر داد و گفت: با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد و مقصد بعدی این اتوبوس‌ها شهر اراک خواهد بود.

مرتضی ضامنی  در تشریح ورود اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج گفت: با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد.
 
وی افزود: این اقدام در راستای توسعه حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و به دنبال هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت‌های خودروساز برای تولید انبوه اتوبوس‌های برقی صورت گرفته است.
 
ضامنی ادامه داد: با حمایت‌های دولت و توجه ویژه وزیر کشور به استفاده از اتوبوس و تاکسی‌های برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم. ورود اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج گامی مهم در جهت تحقق عملیاتی این هدف و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان است.
 
وی با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده از ناوگان برقی افزود: توسعه این صنعت نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه‌های ذیربط است. در همین راستا از دولت تقاضا داریم که در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم، از جمله احداث ایستگاه‌های شارژ و تأمین اعتبار مورد نیاز، یاریگر ما باشند.
 
ضامنی در ادامه به برنامه‌ریزی برای ورود اتوبوس‌های برقی به دیگر کلانشهرها اشاره کرد و گفت: پس از کرج، شهر اراک مقصد بعدی ورود اتوبوس‌های برقی خواهد بود. در این راستا ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی برای ناوگان حمل و نقل عمومی اراک تهیه شده است که تعدادی از این ناوگان به شهرداری مذکور تحویل شده است.
 
وی تأکید کرد: استفاده از اتوبوس‌های برقی به عنوان نسل جدیدی از وسایل حمل و نقل عمومی، نقشی اساسی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای سلامت شهروندان ایفا می‌کند. امیدواریم با همکاری و همدلی همه دستگاه‌های ذیربط، شاهد گسترش روزافزون استفاده از این وسایل پاک در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهای کشور باشیم.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: