جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 23 دی 1402     
واگن‌های بدون صندلی در متروی سئول

به گزارش اخبار بین الملل تهرانی نیوز، شرکت متروی سئول، پایتخت کره جنوبی اعلام کرد به عنوان یک پروژه آزمایشی برای رفع مشکل ازدحام جمعیت در ساعات شلوغی صبحگاهی، صندلی‌های برخی واگن‌های خط شماره ۴ مترو حذف شده‌اند.
 
این طرح آزمایشی از چهارشنبه گذشته در خط ۴ که معمولا در ساعات پیک تردد با ازدحام مسافر مواجه است، اجرایی شد.
 
پس از بررسی‌های جامع در مورد سطح ازدحام در واگن‌های مترو و همچنین ایمنی محیط اطراف واگن‌ها، صندلی‌ها از واگن سوم مترو در قطارهای خط شماره ۴ حذف شدند.
 
در ماه نوامبر سال گذشته (۲۰۲۳)، شرکت متروی سئول اعلام کرده بود که صندلی‌های دو واگن مترو را در هر قطار در خطوط شماره ۴ و ۷ حذف خواهد کرد اما پس از مذاکرات و بررسی‌های بیشتر و با در نظر گرفتن اولویت ایمنی مسافران، این شرکت در نهایت تصمیم گرفت که طرح خود را محدودتر کند.
 
هر واگن مترو در قطارهای خط شماره ۴ معمولا تا ۴۲ صندلی را در خود جای می دهد. بنابر اعلام مسئولان متروی سئول، برداشتن همه ۴۲ صندلی تا ۱۲.۶ متر مربع فضا آزاد می کند و سطح ازدحام را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.
 
برای جلوگیری از حوادث و افزایش سطح ایمنی و راحتی مسافران نیز پایه‌ها، میله و نرده‌ها و جایگاه‌های ایستادن بیشتری در واگن‌های متروی بدون صندلی تعبیه شده است.
 
پس از ارزیابی میزان اثرگذاری این طرح در افزایش امکان جابه‌جایی مسافران در ساعات پرتردد و مثبت بودن نتایج بررسی‌ها از جنبه‌های مختلف، احتمال گسترش آن به سایر قطارهای این خط در ساعات دیگر و نیز به سایر خطوط مترو وجود خواهد داشت.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: